“Майбутнє варто планувати” – ІІІ етап

Термін реалізації проекту: 22.12.2014 – 30.06.2015

Мета проекту – підвищення поінформованості жінок та пар репродуктивного віку щодо прийняття рішення стосовно планування сім»ї та репродуктивного здоров’я, використання сучасних та ефективних методів контрацепції як альтернативи не планованій вагітності та абортам шляхом проведення широкомасштабної інформаційної кампанії на території Закарпатської області.

Цілі (завдання) проекту:

  • Продовжити діяльність створених на базі 10  бібліотечних систем (Перечинський, В.Березнянський, Ужгородський, м.Ужгород, Іршавський, Виноградівський, Рахівський, Свалявський райони), які мають доступ до мережі Інтернет інформаційних центрів з питань поінформованості жінок та пар репродуктивного віку щодо прийняття рішення стосовно планування сім’ї та репродуктивного здоров’я, щодо використання сучасних та ефективних методів контрацепції як альтернативи непланованій вагітності та аборта.
  • В рамках діяльності інформаційних  центрів передбачається:
  • - продовжити діяльність  груп волонтерів (не менше 10 осіб у кожному районі ) у  8 районах області для залучення до просвітницької діяльності, проведення вуличних акцій  по розповсюдженню інформаційних матеріалів Програми;
  • - продовжити проведення  зустрічей з медичними працівниками безпосередньо у бібліотеках та через скайп спілкування з підключенням сільських бібліотечних установ. Провести протягом реалізації проекту 24 такі заходи ( 8 районів х 3 зустрічі) – доповнити та оновити створені інформаційні полиці у 8 районних та 28 сільських  бібліотеках  з питань планування сім»ї.
  • Провести протягом  жовтня  2013 – березня 2014 року  на базі районних бібілотек  8 тематичних молодіжних вечорниць «Майбутнє варто планувати» із залученням сімейних  пар репродуктивного віку у Перечинському, В.Березнянському, Ужгородському, Іршавському, Виноградівському, Рахівському, Свалявському районах та м. Ужгород.
  • В результаті проведення даних заходів передбачається, що не менеше ніж 400 осіб ( 8 заходів  х 50 осіб)  отримають інформацію щодо прийняття рішення стосовно планування сім’ї та репродуктивного здоров’я, щодо використання сучасних та ефективних методів контрацепції як альтернативи непланованій вагітності та абортам.
  • Дані заходи є новим видом діяльності у даному проекті. Організація даних заходів дасть змогу детально проінформувати  молоді сімейні пари (бо власне вони будуть цільовою аудиториію даних заходів).  Вечорниці будуть проводитись шляхом поєднання народних традицій проведення подібних заходів та сучасних  вечорів відпочинку, де у невимушеній обастановці до учасників буде доведена необхідна інформація. БФ « Центр громадських інціатив» спільно з бібліотечними установами має досвід проведення побідних заходів на іншу тематику. Вони мали позитивний резонанс та позитивний ефект серед представників цільової групи.
  • Організувати в рамках тижня планування сім»ї (травень 2014 року)  у 8 районних центрах силами волонтерів  та працівників районних бібліотек вуличних акцій  «Сімейне свято» В ході даних заходів  організувати розповсюдження інформаційних матеріалів, сімейні конкурси, акції, вуличне консультування лікарів – спеціалістів. тощо). Подібні заходи вже були проведені у травні 2013 року і мали неабиякий успіх.

Інститут досліджень та тренінгів імені Джона Сноу в рамках програми «Здоров’я жінок України».

Донор: Інститут досліджень та тренінгів імені Джона Сноу у рамках програми «Здоров’я жінок України»