Майбутнє варто планувати IV

Термін реалізації проекту: 22.12.2014 – 30.06.2015

Мета проекту: підвищення поінформованості жінок та пар репродуктивного віку щодо прийняття рішення стосовно планування сім»ї та репродуктивного здоров’я, використання сучасних та ефективних методів контрацепції як альтернативи не планованій вагітності та абортам шляхом проведення широкомасштабної інформаційної кампанії на території Закарпатської області.

Діяльність проекту

  • Продовжити  діяльність на базі 6 бібліотечних систем Перечинського, В.Березнянського, Ужгородського, Виноградівського, Іршавського  районів та м. Ужгород  інформаційних центрів з питань поінформованості жінок та пар репродуктивного віку щодо прийняття рішення стосовно планування сім’ї та репродуктивного здоров’я, щодо використання сучасних та ефективних методів контрацепції як альтернативи непланованій вагітності та аборта.
  • В рамках діяльності 6 інформаційних  центрів передбачається:

- продовжити діяльність  груп волонтерів (не менше 10 осіб у кожному районі ) у  5  районах області та м. Ужгород для залучення до просвітницької діяльності;

- організувати переклад на угорську мову та друк угорською та українською мовами  брошур, розроблених ПЗЖУ з включенням адрес місцевих медичних закладів (центри/кабінети планування куди можуть звернутись клієнти з питань ПС/РЗ.) з метою розповсюдження серед угорськомовного населення Ужгородського, Виноградівського, Іршавського  районів.

- проведення протягом реалізації проекту 36 ( по 5 акцій у 6 районах) вуличних інформаціних акцій  та акцій у військових частинах та навчальних закаладах ІІІ-ІУ рівнів акредидатції  у кожному районі по розповсюдженню інформаційних матеріалів Програми;

- продовжити проведення  зустрічей молоді з медичними працівниками безпосередньо у бібліотеках. Провести протягом реалізації проекту 12 таких заходів ( 6 районів х 2 зустрічі)

- доповнити та оновити створені інформаційні полиці у 6 районних та 24 сільських  бібліотеках  з питань планування сім»ї.

- провести протягом  жовтня  2015 – травня  2016 року  на базі районних бібліотек  6 тематичних молодіжних посиденьок –зустрічей \ вечорниць  «Майбутнє варто планувати» із залученням медиків, спеціалістів обласного центру планування сім»ї.  В результаті проведення даних заходів передбачається, що не менеше ніж 300 осіб ( 6 заходів  х 50 осіб)  отримають інформацію щодо прийняття рішення стосовно планування сім’ї та репродуктивного здоров’я, щодо використання сучасних та ефективних методів контрацепції як альтернативи непланованій вагітності та абортам.Організація даних заходів дасть змогу детально проінформувати  молоді сімейні пари (бо власне вони будуть цільовою аудиториію даних заходів).

- Організувати в рамках Тижня планування сім»ї (травень 2016 року)  у 6 районних центрах силами волонтерів  та працівників районних бібліотек вуличних акцій  «Сімейне свято» В ході даних заходів  організувати розповсюдження інформаційних матеріалів, сімейні конкурси, акції, вуличне консультування лікарів – спеціалістів. тощо. 

Інститут досліджень та тренінгів імені Джона Сноу в рамках програми «Здоров’я жінок України».

Донор: Інститут досліджень та тренінгів імені Джона Сноу у рамках програми «Здоров’я жінок України»