«

»

Сер 23

Зустріч “лісових Рейнджерят” вдалася на славу

Юні лісові рейнджери мали змогу поспілкуватися, обмінятися досвідом та дізнатися багато нової цікавої інформації від експертів протягом чотирьох днів під час фінальної зустрічі першого етапу проекту.

50 учасників заходу, серед яких “Рейнджерята”, їх наставники лісники та керівники-вчителі зібралися протягом 19-22 серпня у селі Лумшори на базі “У цімбора” (Закарпаття). Зустріч відбулася у рамках проекту “Юні лісові Рейнджери”, що фінансується Лісовою службою США.
День перший. Знайомились з учасниками клубів, адже у цій зустрічі взяло участь набагато більше членів клубів, ніж у попередні рази. Кожний клуб презентував свою роботу за рік. Причому, кожний клуб робив це по – своєму. Хтось розповідав про важливі справи своїми словами, хтось підготував розповідь у вигляді авторських поезій, хтось показав мультимедійну презентацію, а ще деякі учасники організували міні – виставу.

День другий. Похід на полонину Руна (1482 метри над рівнем моря). Це було справді “героїчно”! Адже учасники подолали за день близько 24 км, причому, врахуйте, що половина шляху йшла вгору та підйоми були досить крутими! Але це вартувало зробити. Полонина Руна — найбільша полонина Карпат. Через неї проходять чисельні туристичні маршрути, а до однієї з вершин прокладено добру дорогу для авто. На полонині є декілька цікавих для туристів вершин: гора під назвою Полонина Руна, гора Менчул та Руна-Плай. Колись на вершині Руни працювала радіолокаційна станція, там розташовувались воєнні бункери — сьогодні від укріплень залишились хіба що руїни, біля яких встановлено меморіал на честь українських партизанів.
На полонині нас чекав смачний бограч та канапки. І хоч дощ час від часу “лякав” юних рейнджерів, та це не “зіпсувало” вражень від походу. Трохи втомлені, зате щасливі, ми повернулись на базу.

День третій. Працювали з експертами ГО”Форза” (м. Ужгород). А саме з Юрієм Дербань та Світланою Купцовою. Це були різноманітні заняття практичного характеру: вихід у ліс, вивчення місцевих порід дерев, трав, ознайомлення із приладами лісників та використання їх на практиці, тощо. А також дуже цікавий квест, завдання якого не були з легких. Та всі учасники добре впорались із ними. Пізнавально, цікаво, насичено.

День четвертий. День останній. Підбивали підсумки не лише останніх днів, а й цілого року діяльності та пробували планувати своє майбутнє. Радувало те, що двоє “рейнджерят” сказали, що дільність у клубу настільки вплинула на них що вони вирішили присвятити своє подальше життя захисту лісу та природи в цілому і стати в майбутньому лісниками.