«

»

Жов 06

Цикл заходів про децентралізацію розпочато

5  жовтня 2017-го Виноградівська центральна районна бібліотека розпочала цикл  просвітницько-інформаційних заходів на тему децентралізації.

БФ “Центр громадських ініціатив” спільно з Виноградівською, Іршавською та Перечинською районними бібліотеками спільно проводитимуть заходи з питань децентралізації.
Варто зазначати, що заходи впроваджуються  в рамках реалізації проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (PULSE), що виконується Асоціацією міст України у партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Слухацька аудиторія склалася з мешканців Виноградова та навколишніх сіл, громадських активістів, працівників публічних бібліотек.
Адміністративно-територіальна реформа, як основа децентралізації влади.
Що таке децентралізація влади. У чому суть реформи. Як втілюється реформа децентралізації в регіонах. Яким чином реформа децентралізації торкається державних закладів (бібліотек в тому числі).
Усі ці теми були підняті на інформаційній сесії під назвою «Децентралізація – реформа на добробут».
У стилі діалогу та дискусії учасники виокремили основні акценти реформи децентралізації та її суть:
  • ·         передачу влади на місця;
  • ·         пряме Фінансування: від держави – безпосередньо громаді;
  • ·         бюджет громади – значна частина податків залишається в бюджеті ОТГ;
  • ·         оптимізація надання послуг: освітніх, медичних, адміністративних;
  • ·         можливість розпоряджатися землями;
  • ·         відродження українського села.
В процесі стало зрозумілим, що реформа децентралізації не передбачає закриття тих чи інших комунальних закладів. Мова йде  про те, щоб люди вирішували на місцях, куди і на що їм направити фінансування.  Адже більш ефективне планування і розподіл фінансових ресурсів за для загальної мети дозволить мати достойні умови життя для всіх та створить ресурс для розвитку.
Даний захід став одним з перших серед 4-х запланованих у циклі «Децентралізація. Поінформованість. Бібліотека».
Наступний збере активістів громадської діяльності та пересічних громадян району  вже 19 жовтня де будуть розглянуті юридичні аспекти децентралізації влади.
Виноградівська ЦРБ