ОГС - провайдер позитивних змін у громаді
ОГС - ПРОВАЙДЕР ПОЗИТИВНИХ ЗМІН У ГРОМАДІ!
Понад 100 представників та представниць організацій громадянського суспільства, органів місцевого самоврядування та виконавчої влади з Чернівецької, Івано-Франківської та Закарпатської областей обговорювали як посилити свій вплив на розвиток громад та розвиток громадянського суспільства у регіонах на Форумі «ОГС – провайдер позитивних змін у громаді», який відбувся в Ужгороді 7 та 8 червня.

У сучасних умовах розвитку суспільства, у період коли тривають політичні перегони, паралельно впроваджуються реформи у різних сферах, коли змінюється держава в цілому, для захисту інтересів громад та громадян вирішальну роль повинні відігравати організації громадянського суспільства. Саме їх вплив на місцях – це вирішальний фактор розвитку громад.

Під час першої тематичної панелі було обговорено питання налагодження ефективної співпраці та комунікацій співпрацю між місцевими владами і громадськими об'єднаннями. «Потрібно використовувати позитивний досвід такої співпраці, зберегти позитивні тенденції та знаходити інструменти реалізації спільних ініціатив місцевого розвитку», - зазначив заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак.

«Сучасний етап розвитку громадянського суспільства пов'язаний з розширенням його уваги до проблем соціальної справедливості, екологічної безпеки, культурного відродження, захисту прав людини. Демократія неможлива без демократів, а громадянське суспільство – без свідомих і законослухняних громадян своєї країни», - зауважив перший заступник голови Національної агенції державної служби України, Володимир Купрій.

Позитивним досвідом співпраці органів місцевого самоврядування із організаціями громадянського суспільства поділився Перечинський міський голова – Іван Погоріляк, голова Благодійного фонду «Серце Марії» з Брошнів –Осади, Івано-Франківської області - Любов Гультайчук, та Віталій Костюк директор громадської організації «Агенція економічного розвитку села П'ядики», з Коломийщини.

Під час панелі «Міжнародна технічна допомога: просто надання грантів чи драйвер змін?» представники донорських організацій: Агенції з міжнародного розвитку США (USAID) - Бенджамін Лонг, директор програми «Українська ініціатива зі зміцнення громадської довіри» - Майкл Гіртсон, керівниця програми Демократичного врядування ПРООН – Олена Урсу, Менеджерка з комунікацій та організаційного розвитку ІСАР Єднання - Наталія Клімова та голова Асоціація «Єврорегіон Карпати» - Галина Литвин говорили про важливу роль ОГС на сучасному етапі розвитку українського суспільства. Зокрема пані Олена Урсу (ПРООН) зауважила: «Щоб бути впливовими, організації громадянського суспільства повинні мати амбітні цілі, залучати людей до створення ідей та їх втілення, об'єднувати зусилля з іншими громадськими активістами».

У ході Форуму були обговорені питання щодо ролі організацій громадянського суспільства у житті громад, ефективність їхньої співпраці з місцевим самоврядуванням та державною владою, підготовка ефективних проектів, можливості залучення фінансування, активізація молоді, методичні рекомендації щодо статутів ОГС, гендерних аспектів у діяльності ОГС та ОМС звітування тощо.

Два дні: цікаві локації, найкрутіші експерти та найактивніші учасники!

Команда благодійного фонду «Центр громадських ініціатив» висловлює щиру вдячність професору УжНУ, члену правління ІСАР Єднання пану Ігорю Тодорову за професійну фасилітацію під час Форуму. Найщиріша вдячність нашим експертам та експерткам: Оксана Косенко, Вероніці Дякович, Наталії Клімовій, Ірині Гайдучик, Любові Максимович, Оксані Івасів та Андрію Залужному.

Форум організовано БФ «Центр громадських інціатив» у рамках реалізації проекту «Разом до успіху!» Програми сприяння громадській активності «Долучайся», що фінансується Агенством США з міжнародного розвитку (USAD) і здійснюється PACT в Україні та при фінансовій підтримці проекту ПРООН «Громадянське суспільсво задля розвитку демократії та прав людини в Україні», що реалізується за фінансмової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.
Більше фото тут

10.06.2019
Благодійний фонд "Центр
громадських ініціатив"
Україна, Закарпатська область,
м.Перечин, пл.Народна 21/1, 89200
КОНТАКТИ:
Телефон: (03145) 222 53
E-mail: pcfcci@gmail.com, CFCCI@ukr.net
НАЙЦIКАВIШЕ НА ПОШТУ:
All rights reserved © 2019
Зроблено з любов'ю в UDx Production